Yaralı Kalbin Ağrısı

0
193
Yaralı Kalbin Ağrısı şanlıurfa

Yaralı Kalbin Ağrısı 34

-Kızım biz sana inanıyoruz. Sen neden ağlıyorsun? Senin en büyük şahidin olan Allah var. Yoksa sen Onu unuttun mu? Eğer Onu unutursan zalimlerden olursun. Rabbine dön kızım. O senin hep en yakınında. Bak ben senin yanında değilim ama Allah hep seninle.

-Annem inan ki çok pişmanım.

-Şüphesiz Allah tüm tövbeleri kabul edendir.

Rabia’nın babası kızına öğüt etmeye başladı.

-Kızım sen asla isyan etme. Biz hep seninleyiz. Bir saklanbaç oynuna benzet bizi. Biz saklandık. Ama sen bizim bir  yerlerde olduğumuzu  biliyorsun. Senin kaderine kızmaya hakkın yok. Hakk’a sığın kızım o senin her daim korur.

-Baba çok utanıyorum.

-Utanma sen utanılacak bir şey yapmadın. Allah senin şahidindir kızım.

Rabia ağlayarak uyandı. Adeta çığlık attı:

-Affet beni Allah’ım. Ne olur beni affet.

Arkadan bir ses geldi:

-Doğru yolu buldun.

Rabia arkasını döndü kimsecikler yoktu.  Seslendi:

-Kimsiniz. Beni korkutuyorsunuz.

Ses yoktu. Rabia delirdiğini düşündü ama aklı hala yerindeydi. Anne ve babasına teşekkür etti. Daha sonra vedalaşıp gitti. Yusuf ve Sevgi ablası uyuyordu. Bunun için teşekkür etti Allah’a. O kullarına her zaman merhamet edendir. Yatağına gidip uyudu. Aklı o sese takılmıştı. Nerden geldiği belli olmayan bir ses. Düşünerek uykuya dalmıştı. Sabah uyandığında yazdığı mektubu yırttı. Daha sonra Sevgi ablası kahvaltıyı hazırlamıştı. Birlikte oturup sohbet ettiler. Yusuf ablasına sokuldu ve şöyle bir istekte bulundu:

-Abla beni lunaparka götürür müsün?

-Çok güzel bir fikir. Olur gideriz ablacım.

Belki biraz olsun Rabia yaşadıklarını unutma çabasındaydı.  Mutluluk bir selam verse koşardık aslında. Ama ne bir mektup nede bir selam yoktu ondan. Bırakıp gitmişti sanki bu şehri.  Bir daha geri dönmemek üzere gitti işte. Bari bir veda etseydi. Gerçi biz onu da haketmeyiz değil mi? Benim ki de laf işte. Ama her zaman karamsar olmakta pek işe yarmıyor desem yeridir.  Güneşi beklemek lazım.  Eğer bir gün doğarsa işte o zaman her şey bir anlam taşıyacak hale gelir.

Balkan Deryası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.