Yaralı kalbin Ağrısı

0
Yaralı Kalbin Ağrısı şanlıurfa

Yaralı kalbin Ağrısı 40

-Çok iyi olur zaten seni çok özlemiştim.

-Bende kardeşim.

İki çay alıp bir masaya geçtiler. Hilal uzun süre gözlerini Rabia’nın üstünden ayırmadı. Rabia gülümseyerek:

-Hayırdır Hilalim? Dikkat ettimde uzun süredir beni izliyorsun.

-Rabia çarşaf sana o kadar yakışmış ki gözümü senden alamadım. Maşallah.

-Allah razı olsun kardeşim. Nasıl gidiyor?

-Hamd olsun. Malum hedeflerim var çalışıyorum.

-Rabbim hedefine başarıyla ulaşmanı nasip etsin.

-Amin kardeşim.

Rabia etrafına bakınıyordu. Bunu gören Hilal merak edip sordu:

-Hayırdır Rabia birini mi arıyorsun?

-Yok canım kimi arayacağım?

-Bilmem öyle etrafına bakınınca merak edip sordum.

Rabia gözleri her yerde o genci arıyordu. İsmini dahi bilmiyordu. Sevda; dokunmadan, gözlerine bakmadan sevmek demekti. Zina varsa ben yokum diyebilmekti. Her şeyden önemlisi sevdiğini Allah’tan istemekti. Küfür kokan sokakların arasında iffetini diri tutan birini bulmaktı sevda. Sevda aşka benzemez. Hatta ikisi apayrı şeylerdir. Siz istediğiniz gibi düşünebilirsiniz. Düşüncenize saygı duyarım. Lakin sevda  ayrı bir dünyadır benim için. Sevda peşine düşülendi, aşk ayağına gelendi. Zaten bir şeyin sevda olabilmesi için savaşmak gerekirdi. Aşk hazır bir şekilde senin yanına gelendi. Şimdi sorarım size savaş vermeden elde edilen mi daha kıymetlidir yoksa uğruna her şeyi yapıp savaşmak mı? Ve sevda zinaya yer vermez. Sevgiye emek dedi bazılarımız. Bazılarımız ise yalan dedi. Siz ne dersiniz bilmem ama sevdanın sevda olabilmesi için aşka gerek yoktur. Sevgi kafidir. Ve sürekli şu cümleyi duyarsınız: Sahte aşk. Peki sahte sevda denildiğini hiç duydunuz mu? Çünkü sevda sahte değildir. Sahteyse zaten sevda değildir. Ve sevda masallardan hoşlanmaz. İçinden okunan mısralardan hoşlanır. Rahman’dan başka kimsenin bilmediği duaları sever. Ve umudun diri tutulduğu İNŞALLAH’ları…

Rabia genci her göremediği gün umusuzluğa düşüyordu. Bir sabah namazı kıldıktan sonra ellerini semaya açtı. Ve şu duaları dilinden akıttı:

-Yarab bu sevda benim için hayırlı değilse bunu kalbimden al. Canım yansada sen al. Yarab eğer bu sevda benim için hayırlıysa onu bana en helal şekilde ver. Ve her türlü sıkıntılarımda bana dayanma gücü ver. Şüphesiz sen her şeyin en iyisini bilirsin. Bana da hakkımda en hayırlısını ver.

Dostlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.