Yaralı Kalbin Ağrısı 44

0
Yaralı Kalbin Ağrısı şanlıurfa

Yaralı Kalbin Ağrısı 44

Yine aynı şekilde gençte kendi iç dünyasıyla sohbete girmişti:

-Beni seveceğini düşünmüyorum. Hem neden sevsin ki? O daha iyilerini hak ediyor. Ama onu düşünmeden duramıyorum. Allah’ım bana yardım et.

Sevdaya bağlı kalmış yaralı kalpler. Ağrıları dinmese de onlar mutluydu. Bir gün… Evet devamının nasıl olacağı bilinmese de bir gün olacaktı olması gerekenler ve söylenemeyenler. Kelebeğin ömrü kadarsa mutluluk gelmesin istemiyorum. Neden diye sormuyorum. Çünkü sorma gereği duymuyorum. Ben masallara inanmayalı çok oldu. Ama umutsuz değilim. Sadece çok kırgınım. Evet sadece… Dertlerimiz edebiyatı on ikiden vurdu. Bu kadarını bizde beklemiyorduk. Korkularımız var. Niçin korktuğumuzu bilmeden… Ve biz artık masal dinlemek istemiyoruz. Bu kadar uyku herkese yeter. Uyanın masal bitti. Kimse uyanamıyor anne. Göz kapaklarının üstünde acılar birikmiş. Benden mutluluğa selam söyleyin. Kimden diye sorarsa uzun zamandır hatta hiç uğramadığın biri derseniz o zaten tanır…

Rabia boşluklar arasında kendini kaybetmişti. Bulması zor olacaktı onun için. Ertesi gün üniversiteye gitti. Kafede kitap okurken yanına genç bir bayan oturdu:

-Selamun aleykum.

-Ve aleykumselam.

-Beni tanıdın mı Rabia?

-Siman çok tanıdık geliyor ama çıkaramadım.

Genç kız Rabia’yı gördüğü için o kadar mutluydu ki boynuna sarılmak istiyordu ama Rabia’nın onu tanımayacağını önceden bildiği için bunu yapmadı.

-Rabia sahiden tanımadın mı?

-Yoksa sen… Sema sen misin bitanem?

-Evet canım benim.

Rabia ayağa kalktığı gibi Sema’nın boynuna sarıldı. Ağlamaya başlamıştı:

-Bunca zaman nerdeydin? Sana ne çok ihtiyacım vardı.

-Rabia inan benimde sana çok ihtiyacım vardı. Ama babamın işi nedeniyle taşınmak zorunda kaldık. Her şey çok hızlı gelişti. Babamın telefonundan senin babanı aradım ama ulaşamdım.

Rabia bir an durgunlaştı. Sema bu duruma şaşırmıştı. Söze atıldı:

-Rabia iyi misin? İstemeden kalbini kırdıysam affet özür dilerim.

-Hayır, kalbimi kırılmadı. Sadece…

-Sadece ne?

-Bilmediğin çok şey var Sema.

-Anlat o zaman.

-Söylesene hangi birini?

-Rabia sen gerçekten çok mutsuz görünüyorsun. Bak biz çocukluk arkadaşıyız. Siz bizim aile dostumuzsunuz. Bir derdin varsa anlat. Küçükken hatırlar mısın bütün sırlarımızı bir birimize anlatırdık.

Dostlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.