Yaşamak Mı O da Ne

4
Yaşamak
Yaşamak Mı O da Ne

Başkalarının sözlerinden bir yol yapıp, sonra da isteksizce sürüklenip gitmek Yaşamak mı oluyor şimdi?

Oradan oraya savrulup aldığın her darbede açılan yaralardan sızan kanı gizlemeye çalışmak, gözyaşlarını içine akıtıp, sahte bir mutluluk maskesi takarak sokağa çıkmak yaşamak mı oluyor?

“Bir dokunsan parçalara ayrılıp dağılırım ama iyiyim ben.” Dedik diye iyi mi oluyoruz cidden?

Yürüdüğümüz bu yolu kim çizdi? Hangi vaade inandık ta kabullendik köleliği? Çocukluğumuzu, gençliğimizi, geleceğimizi ortaya koyduk. Koyduk  da, kim doldurabildi içimizdeki boşluğu?

Biraz geç kalmışlığım var evet ama ben karşı çıkmayı öğrendim. Kadere savaş açtım. Pek çok şey kaybettiğim doğrudur. Ağır yaralarım olduğu da. Ama, biliyorum ki, büyük zaferler en kanlı savaşların ardından gelir.

Ama yine de yaşamak bu değil. Ben ruhumu peşimden sürüklemek istemiyorum. Aldığın nefes sana haram kılınmışsa yaşamanın  ne anlamı var ki?

Zamanı Değerlendirmek adına Zamana esir düştük. Şimdi kim tutarsa tutsun elimizi ateş olur yakarız. Hem yanar hem yakarız.

Acı Çekerken İnadına Gülmek Yaşamak Değil

Ah bu geç kalışlarımız yok mu? Tüketiyorlar bizi. Ama yaşamak bu değil. Acı çekerken  İnadına gülmek, acımızı saklamaya çalışmak yaşamak değil. Daha öğreneceğimiz neler var kim bilir. İşlemediğimiz hangi suçun cezasını çekip, ağır bedeller ödeyeceğiz dersin? 

Hayatın Anlamı bu. Tanıdığım en başarılı düzenbaz. Her şey yolunda derken bir bakmışsın tüm düzen bozulmuş. Her şey tepetaklak olmuş.

Yeni bir yolda yürümeye başlamış olmanın sevinci dolmadan içimize, hüznü yaşıyoruz iliklerimize kadar. Lime lime dökülüyoruz sonra insanların hunharca ayak bastığı hüzün, ayrılık, yüzsüzlük, duygusuzluk, hissizlik kokan yerlere.

Başladı dediğimiz yerde bittik hep. Ve bitti dediğimiz yerde başladık yeniden. Peki tüm bu olanlar neden? Zaman neyin intikamını alıyor bizden? Her şeyi bir yana bırak da, gönülsüz giriştik sanki bu gönüllü köleliğe.

Ama biliyoruz yaşamak bu değil. Nefes almayı yaşamak zannederek bunca yıl aldattık kendimizi. Bir şeyleri düzene koymak için kurulu düzenimizi bozduk hep. Ne oldu peki? Ne geçti elimize? Elimize geçenleri değil ama elimizden gidenleri görüyoruz. Göz göre göre görmezden geliyoruz bazı şeyleri.

Ahlak Nerede Kaldı

4 YORUMLAR

  1. Öncelikle yazınızı çok beğendim..tebrik eder ve böyle yazıların devamını isterim..
    Hayata gelince hep kim ne der,kimi nasıl memnun ederiz,sevdiğimizi herşeyden öne almak,kendimizi hep bi geriye atmak,hep susmak…İste bunlar var oldukça yaşamak ya da tad almak zor hemde çok…

    • Bazı şeyleri ve hayatımızın merkezi kabul ettiğimiz insanları karşımıza almayı başardığımızda yaşamın anlamı da tadı da değişecek ve güzelleşecektir…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.