Matematik Hocama mektup

12
Matematik Hocama Urfa'nın Matematikçisi Gbaiş hocaya mektup
Matematik Hocama mektup

Matematik Hocama mektup

Matematik Hocama bu mektubu yazarken bana öğrettiklerinizi bir bir düşündüm.Öyle anlatılacak çok şey var ki neresinden başlayayım inanın bilmiyorum.

Yani gerçek matematiği, kararlılığı, pes etmemeyi  ohoooo ben hepsini yazarsam parmaklarım kopabilir .En iyisi Direk geçiş yapmak

emeği üzerimde hiç bitmeyen sevgili Matematik Hocama

Mektubuma başlarken en güzel dileklerimi gerçek matematik öğreticisine sunmak isterim. Okulumuzun ilk açıldığı günden bir sene sonra sınıfımıza güneş gibi girdiniz.

Bizi bilgilerinizle aydınlattınız. Geleceğimize ışık tutarak hayatımızın akışına yön verdiniz. Siz bana kimi zaman baba ki mi zaman da bana bir koruyucu oldunuz.

Sizin hakkınızı nasıl öderiz hiç bilmiyorum. Sizin öğrencileriniz olanlar , olacaklar çok ama çok şanslı.

İbrahim Halil GABİŞ bir diğer namı ile Gabiş Hoca Dahası O Urfa’nın Matematikçisi

Tabii bazıları ise bunun kıymetini bilmiyor. Kıymet bilmeyenlere şunu söylemek istiyorum, kimse kimseyi sevmek zorunda değil fakat saygı göstermek zorundadır.

Gabiş Hoca  bana öğrettiklerinizi için de ayrıca  teşekkür ediyorum .?????  Hayatınız boyunca hep gönlünüzce yaşayın .

Öğretmenlere Güzel Sözler;

* Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analar ve öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta , ruhtaki güzelliği mükemmelliği son mertebesine kadar da iyileştirmek demektir. (Eflatun)

* Öğretmenlik aynı zamanda bir sanat işidir. Sanatçı da geçim sıkıntısı çekerse, ondan yaratıcılık da beklenemez. (İ.N.Özgür)

* Yeter derecede de eğitime sahip olmalısın ki, çevrendeki insanları gereğinden büyük görmeyesin; fakat bilgeliği sağlayacak kadar da eğitimin olmalı ki, onları da küçük görmeyesin. (M.L. BOREN)

* Heykeltıraş mermer de ne ise; öğretmen de çocuğa odur. (Addison)

Öğretmen, geçmişin öğreticisi olduğu kadar geleceğin de kurucusudur.

Sıradan öğretmen klasik olarak anlatır; iyi öğretmen de açıklar; üstün öğretmen sergiler ve muhteşem öğretmen, esinlendirir, rehberlik eder.  William A.Ward

Öğretmenler bir kandile benzer, ne yazık ki kendini tüketerek başkalarına ışık verir. (Atatürk)

Öğretmen aynı zamanda bir sanatkardır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da onlar biçim verir.

Öğretmen, Bir de Bahçıvandır. En Güzel Gülleri O Yetiştirir. Hiç Yorulmadan, Bıkmadan, Usanmadan Bahçesindeki Güllere Su Verir Ve Onların Bakımını Titizlikle Yapandır.

Canım Öğretmenim

Öğretmenlerimiz

12 YORUMLAR

  1. Gerçekten öyle gabiş hoca bizim bir yanda hocamız bir yanda arkadaşımız veya babamız gibi oldu hakkınızı asla ödeyemeyiz hakkınızı helal edin hocam hep mutlu olmanız dileği ile.

  2. Gabiş hocam sizi çooook seviyorum/ seviyoruz gerçekten çok iyi bir hocasınız bize saygı , sevgi , irade , istikrar vb. şeyler ögrettiniz. Size borcumuzu asla ödeyemeyiz . Hakkınızı helal edin hep gönlünüzce yaşayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.