Matematikten Korkma

8
Matematikten Korkma matematik fobisi

Matematikten Korkma Matematik fobisi

Aslında bir çok insan tarafından bakıldığında matematik çok zor görünür.Neden bende bilmiyorum.Bence matematik o kadar da zor değil,asla bu yüzden gözünüzü korkutmayın derim

Eğer gözünüzü korkutursanız ileride matematikte iyi olmayabilirsiniz.
Hani bazen bazı arkadaşlarınızı çok seversiniz ya aynen öyle matematiği de çok sevin.Asla ama asla zor görmeyin.Mesela hoca konuyu anlatırken iyi dinleyin ve anlamaya çalışın.Anlamadığınızda tekrar hocanızdan veya arkadaşlarınızdan yardım isteyin.
Hani bir kişi tarafından ise matematik 2.2=4 gibidir.
Ama benim kendi hayal gücümde düşündüğüm şey ise o problemi veya soruyu çözerken soruyu iyi anlamak,daha sonra ise o problemi veya soruyu çözmek daha iyidir diye düşünüyorum.
İşte benim hayalimdeki matematik hakkında düşüncem böyle,ama her insan daha farklı şeyler düşünebilir değil mi?
Peki neden bir çok insan matematikten korkuyor? Bunun sebebini pek anlamış değilim.Aslına bakılırsa siz matematikten zevk aldıkça daha kolay olacaktır.

Peki matematik neden zordur?
Matematik zor değil aslında bence onu zorlaştıran bizleriz diye düşünüyorum.Bazen soru çözerken bile korka korka çözeriz ama kendimize
güvenerek çözmek her zaman için daha iyidir.
Matematik zor,korkunç veya kendi düşündüğünüz gibi farklı özelliklere sahip bir ders değildir.Bence bu herkes tarafından aynı düşünülmeli.

Size tavsiyem asla ama asla matematikten korkmayın,her zaman matematiği sevin isteseniz de istemeseniz de matematik her zaman hayatınızda.

NOT:Her zaman her şeyi yapacağınız zaman kendinize güvenin.Asla ümitsizliğe kapılmayın,çünkü her iş için her zaman kendinize güvenmeniz lazım kendinize güvenemezseniz hayatınızda başarılı olamayabilirsiniz.

Yüsra Nur Kansu

Kaybolan Hayatlar Çocuk Gelinler

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.