Bollywood

2
tamamen sizden gelen amatör yazılar
Bollywood
Bollywood, Mumbai’deki (eski adı Bombay) Hindistan film prodüksiyon merkezi amacıyla sarf edilen, Hollywood ve Bombay’dan ilham alınarak oluşturulmuş bir sinonim dir.
Dünyada en fazla film yapan ülke olan Hindistan’da filmlerin nerede ise dörtte biri Bollywood’da üretilmektedir. (alıntı)Bollywood filmleri başka hollywood ve ülkemizde oluşturulan  filmlerin tersine bir takımları yarım saat bir takımları bir saat daha uzun olabiliyor. Ama ben şuana kadar hiç sıkılmadım  film tamamlanana kadar. Ve normal filmlerin aksine sıklıkla danslar şarkıların bulunduğu bölümler  de bulunur. Gelmiş işlemiş bütün Hint filmleri bu türdür ama bundan sonra son seneler da oluşturulan filmlerde hal biraz değişmeye başladı. Filmler Batılılaştı diye yorumlayabilirim bu hali. Bollywood sevmeyenler de kolaylıkla izleyebilir bu filmleri.
Bu arada Bollywood dan hiç hoşlanmayanların fazla sıklıkta  bulunduğunu biliyorum. Bu yalnızca ön yargıdan  kaynaklanıyor. Oysa bir kere izlemeyi deneseler bir daha vazgeçemeyecek  belki de . Ben de öyle başlamıştım  nitekim. İlk filmim Shah Rukh Khan ve Kajol Devgan ın baş rollerde oynadığı My Name İs Khan (Benim ismim Khan) filmiydi. Kesinlikle her bireyin izlemesi lüzum bir film. Korkmayın dans arası yok 😀 yalnızca merak edin ve izleyin.

İlk filminiz My name is khan olmak zorunda değil. Tavsiye edebileceğim filmler 3 idiots, Ghajini, Taare zameen par, Don, Don 2 , Veer Zaara, My Name is Khan, vs …….

Lisan Meselesi Ve Osmanlıca 2

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.