Duygularımız ve Hislerimiz

0
46
Duygularımız ve Hislerimiz

Duygularımız ve Hisler Gizemli Yazar İle Sizlerle

Bu seferki yazımda duygularımızdan ve hislerimizden bahsedeceğim her zaman ki gibi lafı fazla uzatmadan konu ya gelelim…

İnsanoğlu duygularıyla yaşayan ve hareket eden bir varlıktır. Bazen duygularımıza göre hareket ederiz bazen de etmeyiz, duygularımıza göre mutlu olur, acı çekeriz, güleriz ağlarız…

Uzun lafın kısası Bizler duygularımız olmadan yaşayamayız. Mesela bir şey olduğunda o an ki durumumuza göre tepki veririz, bu da duygularımızla alakalı olmuş oluyor. Bilmem yanılıyor muyum?

Örnek verecek olursam Biz insanların bir çeşit yaşadığı duygular vardır, işte bunlardan bazılarını yazıp kelimelerim elverdikçe açıklayacağım.

*Mutluluk: Her kesin istediği fakat her kesin nedense bir türlü yaşayamadığı bir duygudur.
Mutluluk genelde bir şeye sevindiğimizde yaşadığımız ani bir duygudur, bu mutluluk herkesin yaşaması gereken bir duygu ama nedense herkes bir o kadar uzak…

*Sevinç: Bu mutluluktan biraz daha farklı bir duygudur. Hatta bunu çok duyarız işte bu sevinç göz yaşları, yaşanan bir olaydan sonra iyi bir haber gelince veya iyi bir şey olunca yaşadığımız duyguya sevinç deriz. ani bir duygudur sönüp gider.

*Üzgün: Bir şeye üzüldüğümüzde, gülmediğimiz zaman yaşanır. Allah kimseyi üzmesin, bazen üzüntü öyle şeylere sebep oluyor ki üzüntü yüzünden bir sürü hasta insanlar var maalesef..?

*Ağlamak: her hangi bir kötü bir şey olduğunda, çok üzüldüğümüzde oluşan tepkidir. Bazen ağlamak iyidir insanın da içini dökmeye ihtiyacı oluyor ama çok aşırı ağlamakta iyi değil! aman dikkat bu konuda

*Sevmek: Sevmek deyince illa bir kadının erkeği sevmesi olarak düşünmeyin lütfen.!!
İnsan annesini de, babasını da,teyzesini de sevebilir veya illa da o kisi canlı olacak diye bir şey yok! Bir insan arabayı da sever,defteri de yani demek istediğim tek taraflı düşünmeyin.

*Kızmak:Birinin yaptığı bir davranışta, tavırda, sözde vs. gibi olaylarda verdiğimiz kaşların çatılmasıyla oluşan tepkiye kızmak deriz.

Biz insanları mutlu eden en güzel duygu nedir? Yorum kısmında belirtirseniz sevinirim?

Yazım biraz kısa oldu kusura bakmayın?
Evet arkadaşlar bir yazımın daha sonuna geldik bir daha ki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın…

Gizemli YAZAR

Yeşil Alanlar Canımız Ciğerimiz Suyumuzdur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.