Bahçeşehir Koleji Şanlıurfa 11 Nisan kurtuluş kutlamalarında

0
Şanlıurfa 11 Nisan kurtuluş ve Urfa Bahçeşehir koleji
Bahçeşehir Koleji Şanlıurfa 11 Nisan kurtuluş kutlamalarında

Bahçeşehir Koleji Şanlıurfa 11 Nisan kurtuluş kutlamalarında

11 Nisan Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl kutlamaları büyük bir coşkuyla kutlanıldı.Kutlamalara Bahçeşehir Koleji Şanlıurfa 11 Nisan kurtuluş kutlamalarına tam kadro katıldı.

Geçtiğimiz gün yapılan  Urfa’nın kurtuluşu kortej yürüyüşü programına Şanlıurfa Bahçeşehir  koleji kurucusu Sayın Essum ASLAN‘ın talimatıyla dört at ve dört öğrencimizle (Latif Hatipoğlu, Ömer Sabri Çınar,  Taha Samet Birinci,Muhammet Öncel)  kortejin önünde öğrencilerimizin giymiş olduğu Kürt, Arap, Türkmen ve Kuvayi milliye kıyafetli öğrencilerimizle katıldık.

11 Nisan 1920 de atlarla katılım sağlayan bu aşiretlerin hepsini yad ederek o anları bir nebze olsun yaşatmaya Çalıştık.

Urfa Bahçeşehir Kolejinin bu etkinliğine büyük ilgi

Büyük ilgi gören bu kortej yürüyüşünde atların nal sesleri Şanlıurfa sokaklarında yankılandı ve o dönem Yaşananları insanlara canlı bir şekilde hissettirme imkanı doğdu.Vatandaş Urfa Bahçeşehir Kolejinin bu etkinliğine büyük ilgi gösterdi.

Kazasız belasız organizasyondaki görevimizi yerine getirmenin haklı gururunu hissettik. Duygulu anlar yaşadık.

Buradaki en önemli detay o dönemde çocuk sayılabilecek her insanın bu kutlu dava ya eşlik etmiş olması Ve katılım sağlamasıydı.Vatan,millet,birlik mücadelesi bu olmalı

Bizler bir oldukça yaşlısıyla çocuğuyla ne İngiliz ne de Fransız’ın yapacağı bir şey yoktur olamaz da.

Biz de bu gerçekliği göz önüne alarak atlarımıza çocukları bindirip o dönemin kıyafet ve silahlarıyla katılımı sağladık.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür işlerinden destek

Bizlere bu imkanı sağlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür işler müdürü  sayın C. Azat Birinci müdürüme ve nezninde bütün Büyükşehir belediyesi ekibine teşekkürü bir borç bilirim.

Organizasyonda yardımcım olarak görev yapan  sayın Mustafa Şenbahara takdir ve sonsuz teşekkürlerimi sunarım.  Şanlıurfa Bahçeşehir koleji olarak  Bu tür milli duygular içeren  Bir organizasyonda yer almaktan dolayı onur ve gurur duyduk.

Daha önceki organizasyonlarda görev aldığımız gibi bundan sonraki organizasyonlarda da Üzerimize düşecek herhangi bir görevin atlarımızla ve öğrencilerimizle yerine getirmekten mutluluk duyarız.

Herkesin 11 Nisan Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunu kutlarım.

Şanlıurfa Bahçeşehir Koleji binicilik antrenörü Tayfun TAŞKIN saygılarımla.

Hayatın gayesi olmayınca fitne ortaya çıkar

Çakıl taşları ile saymanın temel ilkesi atıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.