Köy Okulunda 18 Mart Çanakkale Zaferi Coşkuyla Kutlandı

0
Köy Okulunda 18 Mart Çanakkale Zaferi Şanlıurfa Tekyamaç
Köy Okulunda 18 Mart Çanakkale Zaferi Coşkuyla Kutlandı

Köy Okulunda 18 Mart Çanakkale Zaferi Coşkuyla Kutlandı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini anma günü Şanlıurfa Tekyamaç Köy Okulunda büyük bir coşkuyla kutlandı.

Bu yıl 104. yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde okulumuz öğrencileri ve öğretmenleri tarafından çok güzel bir program hazırlandı.

Okulumuz öğretmenleri Abdurrahman EKİNCİ, Alper TULUM ve İbrahim SÖĞÜT tarafından hazırlanan program izleyenler tarafından büyük alkış ve beğeni topladı.

Programa ilk önce saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.Daha sonrasında ise Okul Müdür yardımcısı Mehmet YILMAZ tarafından günün anlam ve önemini belirten etkileyici bir konuşma yapıldı.

Akabinde ise Tekyamaç Okulumuz öğretmenlerinden Abdurrahman EKİNCİ tarafından Ârif Nihat ASYA‘nın Bayrak adlı şiiri seslendirildi.

Sonrasında ise Okulumuz 2/A sınıfı öğrencilerinden Beyza DEMİR ve Aynur AKDEMİR tarafından Çanakkale Şehitleri adlı şiir okundu.

Bu anlamlı şiirin ardından Okulumuz 7/A sınıfı öğrencilerinden Büşra ERGENE Bir Çanakkale Hatırası adlı bir anıyı okudu.

Köy Okulunda Duygu Dolu Anlar Yaşandı

İzleyenlerin ilgiyle takip ettiği programda zaman zaman duygu dolu anlar da yaşandı.

Ardından sahneye 3/A sınıfından Feride ERGENE ve 4/A sınıfından Şükrü DEMİR adlı öğrenciler Çanakkale Savaşı adlı şiiri okudular.

Şiirin ardından Okulumuz öğretmenlerinden Okul Öncesi Öğretmeni Abdurrahman Ekinci tarafından hazırlanan Çanakkale Türküsü ve Değirmen Başında Vurdular Beni adlı türküler koro halinde seslendirildi.

Koronun ardından bu kez de sahneye 7/ A sınıfından Nazlı KARDAŞ adlı öğrencimiz Dur Yolcu adlı şiiri okudu.

Daha sonradan okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan Ömer Halis Demir Piyesi öğrenciler tarafından sahnelendi.Bu sahne esnasında zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı.

Son olarak yine okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan Ben Anadoluyum adlı orotoryo seslendirilerek birlik ve beraberlik mesajları verildi ve program sona erdi.

Son zamanlarda Şanlıurfa Tekyamaç ilk/Ortaokulu Yaptıkları etkinlikler,Yarışmalar ve düzenlenen görkemli törenlerle adından sıkça bahseder oldu.

Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Burak TAŞKIN‘ın öğrenciler arasında yaptığı yarışmalar ve bu yarışmalardan finale kalan öğrencilerin ilimizde Turnuvalara katılıp Okula madalya getirmeleri Takdire Değerdi.

Bir Milletin varoluş mücadelesi Çanakkale Destanı

Filistin sorunu ve Samimiyetimiz


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.