Şanlıurfa Atatürk İlkokulu Bahçesinde SİRK Gösterisi Düzenlendi

2
Şanlıurfa Bozova İlçesi
Şanlıurfa Atatürk İlkokulu Bahçesinde SİRK Gösterisi Düzenlendi

Şanlıurfa Atatürk İlkokulu Bahçesinde SİRK Gösterisi Düzenlendi

Kalkınma Bakanlığı’na bağlı olan GAP İdaresi ile UNİCEF arasında 04 Mayıs 2016 tarihinde imzalanan “Suriyeli Çocukların ve Gençlerin Güçlendirilmesi Çalışma Planı”  çerçevesinde ulusal ve (Arjantin, Ekvator, Fransa, Colombiya, Almanya, Nijer ve Güney Koreli sanatçılardan oluşan ) uluslararası  sirk sanatçılarının katılımıyla Şanlıurfa Bozova İlçemiz Şanlıurfa Atatürk İlkokulu  bahçesinde muhteşem bir sirk gösterisi yapıldı.

Proje Koordinatörü olarak Gültekin ÇELİK’in yetkilendirildiği gösteride istenen verimin alınması için Daire Başkan Yardımcısı Mehmet AÇIKGÖZ imzalı resmi yazı ile gösterilerin, Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde yapılması, katılımın arttırılması için diğer okulların da haberdar edilmesi ve güvenlik tedbirinin alınması istendi.

Ancak güvenlik tedbirlerinin alındığı gösteriye katılmak üzere diğer okulların haberdar edilmediği gözlendi.

Nitekim Suriyeli öğrencilerin Türk öğrencilerle kaynaşmasını sağlamak amacıyla yapılan gösteriyi izleyen öğrenciler arasında sadece Şanlıurfa Atatürk İlk Okulu öğrencileri ve bu okul ile ilişkilendirilen UNİCEF’in desteklediği “Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi” kapsamında ilçemizde geçen yıl açılan Bozova Geçici Eğitim Merkezinde eğitim gören Suriye ve Iraklı öğrencilerin bulunduğu müşahede edildi.

Gösteri esnasında yaptıkları hareketlerle öğrencileri adeta coşturan sanatçılar ile öğrenciler arasında kurulan iletişim görülmeye değerdi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir sözlerini hatırlatan gösteri, sanatın gerçekten evrensel bir dil olduğunu kanıtlar mahiyetteydi.

Manşet gazetesi olarak gösterinin organizasyonu, desteklenmesi ve icra edilmesinde emeği geçen her kese Şanlıurfa Bozova ilçemiz adına teşekkür ediyor İlçemizde benzer faaliyetlerin yapılmasına devam edilmesini diliyoruz.

Şanlıurfa

2 YORUMLAR

  1. Şanlıurfa Atatürk İlkokulu Bahçesinde SİRK Gösterisi kayda değer olmuş. Şanlıurfa’nın tüm okullarında böyle gösteriler olması gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.