ŞanlıUrfa’da Maske Takmayan Vatandaşlar Uyarıldı

0
10
maske takmayan vatandaşlar uyarıldı
maske takmayan vatandaşlar uyarıldı

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu karar neticesinde kentte getirilen maske takma zorunluluğu sonrası maske takmayan vatandaşlar uyarıldı.

Ülkemizi de etkisi altına alan corona virüs isimli hastalık nediyle geçtiğimiz günlerde tüm Türkiye’de getirilen maske takma zorunluluğunun ardından ŞanlıUrfa’da belediyeye ait zabıta ekipleri tarafından yapılan kontroller sonrasında maske takmayan vatandaşlara uyarı yapıldı. Önce Tüm Türkiye’de daha sonra ise ŞanlıUrfa’da getirilen maske takma zorunluluğu kuralına uymayan kişilere zabıta ekipleri tarafından sağlıklarını korumaları için maske takmalarının zorunlu olduğu uyarısı yapıldı. ŞanlıUrfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından kente ait en işlek cadde ve sokaklarda sosyal mesafe kuralına uymayan ve maske takmayan vatandaşlar uyarıldı. Anonslar ile ve bizzat yüz yüze şeklinde yapılan uyarılarda kuralın henüz yeni faaliyete geçmesi sebebiyle şimdilik vatandaşlara herhangi bir ceza yazılmadığı belirtildi.Ancak ilerleyen süreçlerde maske takmayan vatandaşlara ceza yazılacağı belirtildi.Ayrıca yapılan açıklamada vatandaşlara maske takmanın önemi hakkında bilgi verildiği belirtildi.

Ülkemizde etkisini yitirmeye başlayan corona virüsten korunmak için ve tamamen kurtulmak için sosyal mesafe kurallarına uymanızı ve maske takmanızı öneririz.Bilindiği üzere corona virüs hem ölümcül hemde tedavisi bulunmayan bir hastalıktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.