Minik Düşler Projesi

0
Minik Düşler
Minik Düşler Projesi

Minik Düşler Projesi Miniklerin Hayalleri

Bugün sizlere biraz kendi hayatımdan biraz da Urfa’nın bünyesinde barındırdığı minik bir projeden bahsedeceğim. Şanlıurfa‘nın Harran üniversitesi Tıp fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim. 1.sınıftayken mesleğim ve hastahane ortamına dair tecrübe edinebilmek için hastahanenin acil servisine giden çılgın bir tıp öğrencisiydim.

Bu acil maceralarımdan birinde tanıştım Dr.Ferit GÜL hocamla. Sosyal medyadan takibe aldım ve hocamın paylaşımlarıyla tanıdım ” Minik Düşler “ projesini. O zaman kış aylarıydı, projenin kış kapsamında yürekler üşümesin diye yola çıkan birkaç kişiydiler ve köy okullarında okuyan ayakkabısı delinmiş, çorabı ıslanmış, montu yırtılmış miniklerimizin minik yüreklerine dokunmaya, minik bedenlerini ısıtmaya gidiyorlardı. Açıkçası birazda şaşırmıştım ekibin haline çünkü farklı şehirlerde farklı meslek gruplarından abi ve ablaların bir araya gelmesiyle oluşan geniş çaplı bir ekipti. Fedakarlıklarına da hayran kalmıştım bu ekibin, bazen nöbet çıkışı mesleki üniformalarını bile değiştirmeden koşuyorlardı köylere. Bu nasıl bir haz diye düşünmekten alıkoyamadım kendimi ve bende tatmak istedim bu duyguyu. O kadar sıkboğaz ettik herhalde Ferit hocayı ki gelmek istiyorsanız bir defa gelebilirsiniz dedi.

O ilk deneyimi asla unutamam. Eskileri çıkarırken hissettiğim parçalanmışlık duygusuna yenileri giydirirken hissettiğim mutluluk eşlik ediyordu. Allah’ım daha önce hiç aynı anda hem mutlu hem hüzünlü olmamıştım. Çok ağır gelmişti kalbime, gün boyu toparlayamamıştım. Bu kadar etkilenmeme rağmen bağımlı gibi hissediyordum kendimi ve tekrar gitmek istiyordum. Neyseki Rabbimiz sesimizi duymuş. Bizde elimizden geldiği kadarıyla küçük bir yardımı teslim etmek için hocamızın yanına gittiğimizde Ferit hocamız bize projemizin Üniversite sorumluları olmayı teklif etti, derken ekibe alındık. Kısacası o günden sonra ne Ferit hoca ne de minikler kurtulamadı benden. Onlar benden kurtulmak ister mi bilmiyorum ama ben miniklerimizin öylesine bağımlısı olmuşum ki yaz tatilinin bitmesini ister oldum.

Minik Düşler Miniklerin Hayalleri Üzerine Kurulu

Projemizin yaz kapsamında ki etkinlikleri ise miniklerimizin hayalleri üzerine kurulu. Kimi pizza yemek istiyor, kimi Balıklıgölü gezmek, kimi çarpışan arabalara binmek.
Sosyal medya vesilesiyle bizi takip eden yardım severlerimizin sağladığı yardımlarla gerçek oluyor bu düşler.

 Ve sonra bazen çekilen bir fotoğraf karesi, bazen dudaklardan dökülen bir cümle, bazen boyunlarından çıkarıp bize hediye ettikleri bir kolye bazende sımsıkı bir sarılış yetiyor gözlerimizi doldurmaya, unutturuyor bizlere tüm yorgunluğumuzu. Birde daha çok genişleyip yurt dışındaki ihtiyaç sahibi miniklere de ulaşabileceğimize olan çalışmalarımızın ve  ümidimizin her geçen gün artması da bizi ayrıca heyecanlandırıyor.

Sizlere hayatımın bu minik ve mutlu parçasını anlattım çünkü mutluluk paylaştıkça çoğalır. Bu sevince şahit olmak isterseniz sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.

Mutlulukla kalın…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.