Şanlıurfa Akabe imam Hatip Orta Okulunda Mevlid-i Nebi Programı

4
306
Akabe İmam Hatip de Mevlid-i Nebi Programı
Şanlıurfa Akabe İmam Hatip Orta Okulunda Mevlid-i Nebi Programı

Şanlıurfa Akabe imam Hatip Orta Okulunda Mevlid-i Nebi Programı

Şanlıurfa Akabe imam Hatip Orta Okulun da Peygamber efendimizin doğumunun 1446. yıl dönümü sebebiyle düzenlediği Mevlid-i Nebi Programı büyük ilgi gördü.

Programda büyük emek veren Başta Gurbet BADAK ,Zatinur UZAR ve Rukiye TURAN hocalarımıza büyük teşekkürler ederiz. Emeklerine bir değil Binlerce teşekkür etsek azdır.

Programda öğrencilerimizin seslendirdikleri ilahilere,Kur’an tilaveti, tiyatro gösterisi,semazen ve ney gibi etkinliklere yer verilerek efendimize yakışır bir mevlit yapılmaya çalışıldı.

Gerek öğrenciler ve velilerimiz yapılan Mevlid-i Nebi Programından baya memnun olduklarını dile getirdiler.

Eyyübiye ilçe milli eğitim müdürü Ahmet DEMİR

Şanlıurfa Akabe İmam Hatip Orta Okulunda Mevlid-i Nebi Programı kutlamaları için bizleri kırmayıp aramıza katılan

Şanlıurfa Eyyubiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİR Hocamıza teşekkür ederiz.

Programımıza katılan Urfa Eyyubiye  ilçe milli eğitim müdürü Sayın Ahmet DEMİR  etkinliğimizi büyük bir keyifle izledi. Ve yapılan programdan memnuniyetlerini dile getirdi.

Çeşitli yarışmaların düzenlendiği programımızda efendimize mektup resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize Okul idaresi müdür yardımcımız sayın Ayşe CANBAL ödüllerini takdim etti.

Programın sonunda çekiliş yapılarak izleyicilerimize küçük hediyeler verildi.

Şanlıurfa Ney Grubu Ahmet ATEŞ ve ekibi

Şanlıurfa Akabe İmam Hatip Orta Okulunda Mevlid-i Nebi Programı kutlama ricamızı kırmayarak etkinliğimizi güzelleştiren Şanlıurfa Ney Grubu Neyzen Ahmet ATEŞ ve arkadaşları hem ilahiler seslendirip hemde keyifli bir ney dinletisi sundular.

Urfa Akabe İmam hatip olarak Şanlıurfa Ney Grubu Ahmet ATEŞ ve ekibine teşekkürü borç biliriz.

Zatinur UZAR

Kutlama programı için Velilerimize Din Kültürü öğretmenimiz Zatinur UZAR hocamızın hazırladığı davetiyeler gönderilerek davetimizden haberdar edildi.Veliler bu durumdan ve davetiyeler hakkında memnuniyetlerini dile getirdiler.

Semazen gösterisinin de olduğu programda öğrencilerimiz tam bir ev sahipliği yaparak gelen misafirlerimizi gül, lokum,ve gül suyu ile karşıladılar.

Akabe imam hatip orta okulu müdür yardımcısı Ayşe CANBAL

Şanlıurfa Akabe İmam Hatip Orta Okulu Müdür Yardımcısı Ayşe CANBAL program ile ilgili

Yeryüzünü teşrifleriyle insanlığın istikbalini aydınlatan, hicretiyle medeniyet kuran Hz. Peygamberin (SAV) doğum günü Mevlid-i Nebi (12 Rebiulevvel), okulumuzda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin yoğun istek ve çabasıyla büyük bir saygıyla kutlandı.

hicretle başlayan medeniyet inşasını daha iyi anlamak adına  hazırlamış olduğumuz program öğrencilerimizin de farkındalılığı artırdı.

Büyük bir saygı şükran ve özlemle efendimizi andık. Akabe İmam Hatip Orta okulu olarak biz de öğrencilerimizin efendimiz HzMuhammed (sav) e duydukları saygı ve sevgi karşısında çok mutlu olduk.

Gelecek nesillerin de bu sevgi ışığında yetişmesini misyon edinerek çalışmalarımızı devam ettirmek niyetindeyiz. Bu kutlu günün mutluluğu ve efendimize duyduğumuz özlemle herkesi selamlıyoruz.

Son olarak Kutlama programında en büyük emek veren başta GURBET BADAK ve diğer hocalarımıza tekrardan teşekkür ederiz.

Şanlıurfa

Okulumu Özledim

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.