Şanlıurfa Akabe İmam Hatip Ortaokulunda Seçim

14
262
Urfa Akabe imam hatip
Şanlı Urfa Akabe imam hatip

Şanlıurfa Akabe İmam Hatip Ortaokulunda Seçim

2017-2018 Eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizde demokrasi kültürünü geliştirmek adına öğrenci seçimini gerçek bir seçim atmosferine okulumuz Psikolojik Danışman ve Rehber öğretmenimiz Sümeyra GÜNDÜZ hocamızın büyük katkılarıyla yaşadık.Buradan sizlerin de huzurunuzda öncü olan Sümeyra hocamıza teşekkür ederiz.

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımıyla ve okul idaresinin de desteğiyle bir haftalık seçim çalışması sonucunda bugün öğrenci temsilcimizi belirledik.

Şanlı Urfa Akabe imam hatip orta okulunda seçim heyacanı
Şanlı Urfa Akabe imam hatip

Seçimin Aşamaları

 • ilk önce her sınıf küçük bir seçim havasında kendi sınıf temsilcisini seçti
 • daha sonra bu sınıf temsilcileri okul tarafından duyuldu
 • adaylar sınıfları gezerek kendini tanıttı
 • adaylar okul bahçesinde bütün öğrencilerin huzurunda vaatlerini söyledi
 • seçim ve propaganda yasağı okulda ilan edildi
 • sandık,mühür oy pusulası hazırlandı
 • her öğrenci oylarını kimsenin görmeyeceği şekilde kapalı olarak kullandı
 • oy bitiminden sonra seçim sandığı kapatıldı
 • oylar sayıldı ve temsilci seçildi

Yaptığımız seçim çalışmasının tam bir seçim havasında geçip öğrencilerimizde demokrasi fikrini, farklı fikirlere saygıyı, demokratik sonuçları kabullenmeyi öğrettiğini düşünerek mutluluklarımızı belirtiriz.

Ayrıca seçim hazırlıkları döneminde her öğrencinin aday olmak için çalışması,aday olmak içinde kıyasıya yarış ve beraberinde güçlü kuvvetli dahası inandırıcı vaatlerle kendini kabullendirmeye çalıştılar.

aday olduktan sonra vaatlerde bulunması, arkadaşlarının da bu vaatleri sorgulayarak kendileri için en uygun adayı belirlemeleri, öğrencilerin hayal den çok yapılması kolay vaatler arasında tercih yapması Şanlıurfa Akabe İmam Hatip Ortaokulu çalışanları olarak her birimizi ayrıca gururlandırdı.

Urfa Akabe İmam Hatip Ortaokulu olarak Yaptığımız çalışmanın çocuklarımıza ileri ki yaşantılarında da rehber olmasını her daim dileriz.

Daima demokratik fikirlere saygılı, kendini doğru ifade eden, adaletli bir şekilde yarışan insanlar olmalarını canı gönülden isteriz.

2017-2018 Eğitim-öğretim yılında Akabe İmam Hatip Ortaokulu öğrenci temsilcisi seçilen kıymetli öğrencimiz Mustafa Baran BOZKURT’u ayrıca tebrik eder, her zaman başarılı olmasını dileriz…

 Tübitak Bilim Fuarı

Akabe İmam Hatip Ortaokulu

14 YORUMLAR

 1. HOCAM BEN OYUMU UFUK A WERDİM AMA BARAN KAZANDI …KESİN BİRŞEY YAPMAYACAK SPOR KÜLÜBÜ DEDİ YAPMADI …. 5. 6.SINIFLAR İNANDI BUNA… 🙂 🙂

 2. Baran kazandı tebrik ederim ama Enesin kazanmasını isterdim Allah hayırlara vesile olmasını nasib eder Baran ,ında işlerinde kolaylıklar dilerim

 3. Akabe İmam Hatip Ortaokul ve Şanlı Urfa ili ile diğer tüm okullarda 2017-2018 eğitim öğretim dönemi hayırlı olmasını dilerim. Sosyalloca.com olarak urfa haberlerini sizin siteden takip ediyoruz. Seçilen temsilci arkadaşımıza da görevinde başarılar dilerim. Sosyalloca.com tüm çalışanlarına kolay gelsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.