Şanlıurfa GAP projesi hayata geçiyor

1
Şanlıurfa GAP projesi Urfa ya hayırlı olsun
Şanlıurfa GAP projesi hayata geçiyor

Şanlıurfa GAP projesi hayata geçiyor

Müjdeler oldu olacak derken… Şanlıurfa GAP projesi adım adım hayata geçiriliyor.

Ayrıca Şanlıurfa Atatürk Barajının suyunu Harran Ovasına taşıyan tünelin  gölet, yürüyüş ve koşu yolu, spor donatı elemanları kafeterya, lokanta mağaza ve dahası  eğitim tesislerinden oluşacakmış.

Buraya kadar anlatılanlar  çok güzel. Emeği geçenlere buradan teşekkür ediyoruz. Asıl ve asıl  önemlisi bundan sonrası ne olacak?

Öncelikle bu değerli projenin bir an önce   hayatımıza geçmesini istiyoruz. Ayrıca Proje bittikten sonra, birilerine de peşkeş çekilmeden bütün halkın istifade edeceği şekilde işletilmesini ayrıca istiyoruz.

Suriye’de süre gelen  çatışmalar sınırımıza dayandı bir o kadar Urfa Akçakale ilçemize bazuka mermisi geçenlerde düşmüş, 3 Vatandaşımız yaralanmıştı.

Hakeza bu savaş bize de dokunmaya başladı.İnşallah sonu hayırlı olur. Şanlıurfa Belediyesi, Urfa kartpostal kullanılan otobüslerde paralı binişleri kaldırmış kaldırmasına da  Olmuşken Kartı da kaldırsaydı , süper olurdu.

Bir bakıyorsunuz öte taraftan Milletvekillerimiz mahalle  mahalle toplantıları yapıp, halka görünüyorlarmış bu aralar Hoca evlenmiş bir ara, gece hanımı sormuş, Bey  Ben kime görüneyim, kime görünmeyeyim dedikten sonra.

Hoca:
Vallahi hanım, Bana görünmede kime görünürsen görün demiş malum bir diğer durum  İlimizde bu kadar yeni konut yapılmasına rağmen, mesken fiyatlarının ve Kiraların bu kadarda yükselmesini doğru bulmuyoruz.

En ucuz  mesken 150.000 TL  den başlıyor,

kira 700 T. Liradan başlıyor. Hadi memuru geçtik  asgari ücretle çalışan garibanlar ne yapacak
İlimizdeki sıcak para  yatırıma gitmeyip, Mülke, Arsaya, Konuta yatırılırsa sadece bu durumlardan para kazanılmaya çalışılırsa

sadece bir konuta minumum 100.000 TL  arsa payı binerse, olacağı budur diye düşünüyorum.

neyse sağlık olsun her zaman ki gibi:::)))

yazıma buradan son verip hayatınızda sağlık sıhhat esenlikler dilerim.

Lisan Meselesi Ve Osmanlıca 1

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.