Türkiye Binicilik Federasyonu lisans Sınavı 87 Öğrencisi Şanlıurfa Bahçeşehir Kolejinden

0
Türkiye Binicilik Federasyonu Şanlıurfa Bahçeşehir Koleji
Şanlıurfa Bahçeşehir Koleji

Türkiye Binicilik Federasyonu lisans Sınavı 87 Öğrencisi Şanlıurfa Bahçeşehir Kolejinden

Şanlıurfa Bahçeşehir Koleji 13 Kasım 2017 tarihinde Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından düzenlenen lisans sınavına katılan 87 öğrenci  Lisans sınavını başarıyla geçerek lisans almaya hak kazanmıştır.Ve ilimiz Şanlıurfa adına büyük başarı sağlamıştır.

Bu başarılardan dolayı Şanlıurfa Bahçeşehir Kolejini teşekkürlerimizi sunarız.

Artık lisans alan öğrencilerin yarışlara gitme zamanı geldi demektir. Bununla ilgili  Spor il müdürlüğü ile yapılan görüşmeler Sonucu Spor il müdürlüğü bu branşta Urfa’da  Bahçeşehir koleji bünyesinde bulunan 87 öğrenciyi  destekleyeceklerini Ve bununla ilgili ortak proje geliştirme yolunda bize yardımcı olacaklarını bildirdiler.

Ben Şanlıurfa  Bahçeşehir koleji binicilik antrenörü  Tayfun Taşkın olarak bu gururu ve heyecanı yaşamaktan dolayı çok mutluyum.  Bundan sonraki süreçte öğrencilerin ve benim yorulacağım ve zorlanacağım doğrudur ama bunlar başarıya giden yolda yaşanması muhtemel durumlardır olduğunu biliyorum.

ne demişler hiç bir başarı merdivenine elleri cebinde çıkılmamıştır misali

Şanlıurfa’da Şanlıurfa’da Biz bu yola çıkarken spor disiplinine , spor ahlakına ,  En iyi şekilde uyarak buna uygun öğrenciler yetiştireceğimizi biliyorduk. Bu da bizi başarıya götüren en önemli etken olacaktır.

Binicilik sporun insanın beş duyusunu kullanmak zorunda olduğu bir spordur.  Bu duygulardan birini kullanmazsa başarıya ulaşması imkansızdır. Burada başarı sadece birincilikler elde etmek değil öğrencinin kendisi ile ilgili en üst limitleri de göstermekti.

Üstün Başarı Şanlıurfa Bahçeşehir Koleji İle ilimizde

Şanlıurfa’da bahçeşehir kolejinde  yapılması imkansız gibi görünen bu spor dalında (binicilik)  87 öğrencinin lisans olarak  binicilik sporunda biz de varız demesi beni gerçekten gururlandırdı.  Şimdi bu  gururu  benim öğrencilere yaşatma zamanın geldi.

Bununda disiplinli çalışmalar Sonucu oluşturulacak okul takımının  başarılar elde etmesi ile olacağını bilmekteyim.  Binicilik sporunda altı disiplin bulunmaktadır biz Bahçeşehir koleji olarak bunlardan dresaj ve  engel atlama ile ilgili  Lisans aldık Öğrencilerimize  geriye kalan dört branşta da lisanslı öğrenciler yetiştirmekle öncelikle hedeflerimiz arasındadır.

Binicilik sporunun yaygınlaşması için bundan sonra diğer disiplinlerde de öğrenciler hazırlayarak farklı olan bu branşta ya öğrencilerin Yetenek yelpazesini geliştireceğimze inanıyorum.

Şanlıurfa Binicilik Kulübü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.