Urfa Binicilik Antrenörü

0
Şanlıurfa Binicilik Kulübü
Urfa Binicilik Antrenörü

Urfa Binicilik Antrenörü

Benjamin franklin der ki; bana söylersen, unuturum, bana öğretirsen, öğrenirim, beni işe katarsan, hatırlarım. Bir insana yapması gerekenleri ne kadar anlatırsak anlatalım hep bir kelime eksik kalır öğrenimi sağlamak için Öğrenmenin en etkili yolu ona yapması gerekenleri uygulatmaktır çünkü bizlerde atlarda yaptığımız şeyleri unutmayız . Binicilik sporu uygulamanın tamamen hislerden geçmesinden kaynaklı bir denklemdir bunu herkesin çözmesi için matematikçi olmaya gerek yok çünkü atlar hislerle yönetilir, teknik ve bilgiyle de kontrol edilir. Öğrenime açık olan çocuklarımıza uygulama zemini sunarak bu eşsiz deneyimi muhakkak yaşatmalıyız. Binicilik bir spordan öte, bir yaşam biçimidir.

Şanlıurfa Binicilik Kulübü bu gerçeklerin ışığında binicilik derslerini vermektedir. Unutmamalıyız ki binicilik derslerinde en önemli şey katılımdır, unutulmaz katılımlar yaşamak ümidiyle.

Binicilik evrensel bir spordur. Bu evrensel sporu Şanlıurfa binicilik kulübü ile tecrübe etmeye ne dersiniz?

Şanlıurfa’nın FEI sertifikalarına sahip uluslararası tek antrenörü Tayfun Taşkın Urfa Binicilik Antrenörü ile  binicilik derslerini Şanlıurfa  Bahçeşehir kolejinde vermektedir. Bu eşsiz deneyimi sizlerde yaşamak isterseniz eğer sizleri konuk etmekten onur duyarız.

At dostlarının uyması gereken önemli ahlaki kurallar

* Atlarla ile ilgilenen her kes onların  yaşama sorumluluğunu da üstlenmek zorundadır.

*çünkü Her at, doğal gereksinimlerine de uygun bir şekilde bakılmaya muhtaçtır.

* Her canlı atın fiziksel ve ruhsal sağlığı olduğu gibi,atın kullanım amacına da bakılmaksızın, her şeyden önce düşünülüp hareket edilmeli.

* Her birey, her canlı atı; cinsiyetini, yaşını, ırkını da dikkate almaksızın; atlar, gerek üretimde gerek sportif ve gerekse de eğlence amaçlı kullanılsın, eşit düzeyde bakmalıdır.

* Atlalarla  ilgili olan her şey, kültürel değerlerede sahiptir bu nedenle atlar korunmalı, paylaşılmalı ve gelecek nesillere doğru bir şekilde de aktarılmalıdır.

* Atlarla ilgilenmek, genç insanların kişilik ve karakter gelişimlerinde önemli bir yer tutar. Bu konu bu yüzden gözden kaçırılmamalı ve gelişimin olumlu yönde olması sağlanmalı

* Atlar ile spor amaçlı ilgilenen her birey, atların gerekli sportif olma şartları yerine getirebilmesi için, atlara yeterli düzeyde eğitim vermelidir. Her eğitimin de amacı, at ve insan arasındaki sanatsal uyum ve ahenktir.

* Atların kullanım amacı bedeni yeterlilikleriyle de uyum içersin de olmalıdır. Bu yeterliliklerin, kişisel ve bireysel hırs sonucu bazı kimyasal ilaçlarla artırmaya çalışması, cinayetten başka bir şey olamaz.

* At sahiplerinin de sorumlulukları atlarının hayatının sonlanması ile bitmez. Her o eşsiz canlı olan ata ölümünden sonra da kendisine yakışır bir şekilde insani davranış gösterilmeli.

Tayfun TAŞKIN Şanlıurfa binicilik antrenörü

Şanlıurfa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.