Kıble Pusulası

0
teknoloji dünyasında ücretsiz Android uygulamalar

KIBLE PUSULASI

Kıble Pusulası, google maps haritaları android konum bilgisini kullanan yalın bir android uygulamasıdır
2 farklı metot ile kıble yönü bulunabilir.

1 Harita üzerinden Kıble Bulma – tatbikat içindeki google haritalar üzerinden kıble yönü tespit edilebilir. Bulunduğunuz konumdan aracısız kabeye kıble yönünü yeşil sadece ok çizilir. bu metot ile %100 dosdoğru sonuçlar verecektir. Bu yöntem dünyanın eğikliği haysiyetiyle kıble açısı zor hesaplanan Amerika gibi ülkeler için idealdir.

2 Pusula ile Kıble Bulma- Uygulamada şehirlerin kıble açısı yüklüdür. Listeden bulunduğunuz şehri seçince , yön belirteci size o kent hakkında kıble açısını gösterecektir. Telefonunuzu yere doğru olarak tutunca kıble yönü görülebilir. Bu yöntem harita yöntemine göre henüz az güvenilenilen yöntemdir, ancak internet gerektirmez bu yöntemle

KRİTİK UYARI: UYGULAMAYI KULLANMADAN ÖNCE TELEFONUNUZDAKİ PUSULAYI KALİBRE EDİNİZ! LCD TV, Hoparlör sistemi, inşaat demirleri, yatak demirleri, klima,bilgisayar gibi manyetik alanlardan uzak, yere aynı paralel, düzlük zeminde kullanın! Bu ortamlarda android cihazların pusulalarını rahatlıkla bozacaktır.

* Türkiyedeki bütün şehirlerin GPS konumların mevcuttur, bu nedenle Türkiye zarfında GPS e gerek kalmadan kıble yi bulabilirsiniz.

kısacası gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz ücretsiz bir programdır…

KIBLE PUSULASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Farklı olmak ve fark yaratmanın farkında mısın?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.