Urfa Güvercin Dünyası

22
360
Şanlı Urfa Posta Güvercinleri
Urfa Güvercin Dünyası

Urfa Güvercin Dünyası

 

Posta güvercinleri yüzyıllardır haberleşme için kullanılmıştır telefon ve haberleşmenin olmadığı yıllarda çok büyük görevler başarmıştır. Günümüzde ise posta güvercinlerini yarışlarda görebiliriz dünyanın çoğu ülkesinde rekor fiyatlara satılmaktadır başarı yapan posta kuşları kupa ve para ödülleri almaktadır Türkiye son 10 yıldır posta güvercini bakımından baya yol almıştır hemen hemen her ilimizde posta güvercini bulunmaktadır her ilde posta güvercini dernekleri vardır. Dernekler aracılığıyla yarışlar düzenlenmektedir.

Posta güvercinleri yarısı yarış öncesi dernekte toplanır kayıtları alınır.Kuşların ayağına cip takılır ve yarış aracına yüklenir ve gece yola çıkılır.

Posta güvercinleri her yıl aşısı yapılır ve bakımı yapılır. Sonra eşe atılır ve yavru alınır yılda 4 çift yavru alınır.

Bu kuşların diğer kuşlardan farkı özel bir yememe ve bakımı vardır.

Ben Mehmet Fırat Şanlıurfa posta güvercini yetiştiricisi yim Şanlı Urfa posta güvercini sevenler ve yetiştirinler derneği üyesiyim.

yerimiz Şanlıurfa Süleymaniye mah. no :42  Haliliye sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Hayvanlarla İlgili Bilgiler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 YORUMLAR

  1. Posta güvercinlerinin en önemli besin kaynakları buğday ve mısırdır. Tabi ki posta güvercinleri gibi km’lerce gelen bu hayvanların sadece bu iki besin kaynağından beslenmesi pek de doğal gözükmektedir. Posta güvercinleri yemleri üç gruba ayırabiliriz. Bunlardan birincisi damızlık yemleri enerjisi yüksek besinler verilmektedir.

  2. GÜVRCİN ÇEŞİTLERİ ÇOK HOCAM POSTA ATMISINIZ DAHA FZLA KUŞ TÜRLERİ İSTİYORUZ HALİL GÖK-E SELAMLAR GÜZEL OLMUŞ………

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here