Urfa Bozova Yerel Seçimler de Mustafa Arslan’ın Başarı Şansı Nedir

0
Urfa Bozova Yerel Seçimler ve farklı isimler
Urfa Bozova Yerel Seçimler de Mustafa Arslan'ın Başarı Şansı Nedir

Urfa Bozova Yerel Seçimler de Mustafa Arslan’ın Başarı Şansı Nedir?

Urfa Bozova Yerel Seçimler de Hizmet Sektöründen Emekli Bankacı Mustafa Arslan’ın Başarı Şansı Nedir?

Önümüzdeki yerel seçimlerin, çok renkli simaların yarıştığı son derece demokratik bir ortamda geçeceğini şimdiden söylemek, sanırım pek de isabetli bir değerlendirme olacaktır.

Nitekim Elazığ’dan aday adaylığını açıklamaya yönelik sesini duyduğumuz, ödüle layık çalışkan bir bürokrat olan Bozovalı Hakan AKGÜN‘den sonra bu kez Elazığ’da emekliye ayrılan Banka Müdürü Mustafa ARSLAN da Urfa Bozova Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı.

Şanlıurfa Bozova‘nın en köklü ailelerinden biri olan “Abdiağaoğulları Ailesi“ne mensup Mustafa ARSLAN,2019’da yapılacak olan Urfa Bozova Yerel Seçimler de Bozova Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

Memur olarak göreve başladığı Ziraat Bankasında yıllarca Müdür olarak çalışan ARSLAN, idarecilik anlamında engin bir birikime sahip. Bu birikimini memleketinin hizmetine de sunmak istediğini belirten ARSLAN, halen emekli olup Şanlıurfa Bozova‘da ikamet etmektedir.

ARSLAN AİLESİ nin, soy isimleri aynı olmasa da diğer akrabaları ile beraber önemli bir oy potansiyeline sahip olduğu düşünüldüğünde Mustafa Arslan’ın ilçedeki sair sevdikleri ile beraber pek de  küçümsenemeyecek bir ağırlığının bulunduğunu, bu itibarla aday olarak değerlendirildiği taktirde kazanma şansının oldukça yüksek olduğunu söylemek gerekir.

Mustafa Arslan Şanlıurfa Bozova da Köklü bir aileden gelmektedir.

Çünkü İktidar Partisinin İlçe Başkanlığı gibi önemli bir görevi yıllarca ifa eden merhum Mehmet ARSLAN’ın da kardeşi olan Mustafa ARSLAN’ın mensubu olduğu ARSLAN ailesi, Cumhuriyet Tarihi boyunca hep devletinin yanında yer alarak Bozova Halkının gönlünü kazanmış, bu itibarla siyasete aşina, dolayısıyla Şanlıurfa Bozova da Köklü bir aile    olup herkesçe müsellem olan bir ailedir.

Ak Parti İlçe Yönetiminde görev alan esnaf Abdülkadir ARSLAN’ın da amcasının oğlu olan Mustafa ARSLAN, seçildiği taktirde Bozova’nın gelişmesi, topyekün kalkınması ve işsizliğin sıfırlandığı çağdaş bir kent görünümüne kavuşturulması bağlamında daha sonra detaylarını açıklayacağı projelerle gece gündüz demeden çalışacağını, bu yolda değil elini; gerekirse gövdesini bile taşın altına koymaya hazır olduğunu belirtiyor.

ASLAN’ın bu konuda gerçekten çok samimi olduğunu gözlemlediğimizi belirtelim. Ancak söylediği önemli şeylerin hayata geçip geçmeyeceğini elbette ki zaman gösterecek. Bunun takdirini sizlere bırakıyorum.

Bununla beraber burada ilçemiz için önemli bir kazanım olarak değerlendirilebilecek bir hususa dikkatlerinizi celbetmenin uygun olacağını düşünüyorum.

O da şudur ki: Şanlıurfa Büyükşehir olmadan önce seçme hakkını hiç bir sıkıntı yaşamadan kullanabilen, bu yönüyle yerel seçimlerde sadece oy kullanma hakkına sahip İlçe Merkezi sekenesi olan Bozova Halkı, özgür iradesini kimden yana kullanma noktasında tamamen özgür olamadığı gibi, seçilme hakkını da kullanamıyordu.

Dahası seçilme hakkını elinde bulunduran sadece iki mahalleden yana reyini kullanmaktan başka her hangi bir seçeneği bulunmamaktaydı.

Ne var ki bilinen bu düzen, Şanlıurfa’nın Büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte tüm köylerin birer mahalleye dönüşerek buralarda ikamet eden seçmenlerin de yerel seçimlerde seçme hakkına kavuşup seçmen sayısı oldukça yüksek mahallelerin daha ziyade belirleyici olmasıyla tamamen yıkıldı.

Böylece İlçemizde her kesin anayasal hakkı olan seçilme hakkını da seçme hakkının yanı sıra özgürce kullanabildiği, ileri demokrasi denilebilecek yeni bir dönem başladı.

Urfa Bozova da farklı isimler Demokratik Süreci getirdi

İşte işin can alıcı noktası, taktir edeceğiniz üzere aslında budur. Dolayısıyla farklı isimlerin  aday adaylığını açıklamaya başladığı bu günlerde, kamuoyunun pek de aşina olmadığı yeni simalarla son derece demokratik olan bu sürecin devam edeceği aşikardır.

Biz Mustafa ARSLAN’ın şahsında, ilçemize hizmet adına bu kudsi yola çıkan birbirinden değerli tüm aday adaylarına başarılar dilerken, bu demokratik rüzgarın ilçemizin kalkınması ve gelişmesi sürecine katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Nitekim kişisel menfaat yerine gerçek manada ehliyet ve liyakatin ön planda tutularak, böylece halka en fazla hizmet edebilecek adayın belirlenmesinde halkımızın daha bilinçli bir şekilde tercihini yapacağına olan inancımız tamdır.

Son olarak Hakan AKGÜN ile Mustafa ARSLAN‘ın ortak paydalarından birinin Bozovalı olmaları, diğer bir ortak yönlerinin ise ikisinin de Elazığ’da çalışmış olmaları hususuna dikkatlerinizi özellikle çekmek istiyorum.

Zira Hakan AKGÜN, halen Elazığ ilinde görevli iken Mustafa ARSLAN ise uzun yıllar aynı ilde Ziraat Bankası Müdürü olarak görev yaptıktan sonra emekliye ayrılıp bilahare baba ocağı olan Bozova’ya yerleşmiştir.

Bu itibarla nispeten daha şanslı olabilecekleri ihtimaline binaen, Elazığ’da bir süre de olsa çalışıp gelen aday adaylarımızı dikkatle izlememiz gerekir diye düşünüyorum…!

Şanlıurfa Bozova yerel seçimler çekişmeli gideceğe benziyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.