Urfa da Yeşilay Derneği nin Katkısı ile Şehitler İçin Yürüdüler

5
Urfa da Yeşilay Derneği ve Yeşilay haftası
Urfa da Yeşilay Derneği nin Katkısı ile Şehitler İçin Yürüdüler

Urfa da Yeşilay Derneği nin Katkısı ile Şehitler İçin Yürüdüler

1-7 Mart Yeşilay Haftası Etkinlikleri kapsamında Urfa da Yeşilay Derneği bugün şehitleri için yürüdü.

1 Mart 2018 Perşembe günü saat 09:30 da toplanan 600 lise öğrencisi ile Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemi ile  ilgili konuşmalar yapıldı.

Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem ÇELİK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya SULUYER ve İl Müftüsü İhsan AÇIK tarafından yapıldı.

Urfa da Yeşilay Derneği Şube Başkanı Muharrem Çelik, Yeşilay’ın kuruluşunu,  amacını,  çalışma şeklini anlattıktan sonra

Bu yılki konseptin  “Yeşilaycı Olmak İçin Bir Nedenim Var

Sağlıklı Yaşamak İçin Bir Nedenim Var.

Maddeden Uzak Durmak İçin Bir Nedenim Var”  olduğunu vurgulayarak, bizler de bilinçli bir nesil bilinçli bir gençlik olarak aziz şehitlerimizin vatan için canlarını vermesinden dolayı bugün Yeşilaycı Gençler olarak şehitleri için yürüyoruz dedi.

Şehitlik mertebesini ile şehadet bilincine varmak ve şehitlerimize saygı için gençlerle Bediüzaman Samsatkapı Şehitliği’ne doğru yürüyeceğiz, dedi.

Urfa da şehitler için yürüyüşe İl milli Eğitim Müdürlüğünden Destek

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya SULUYER de bu programın önemine ehimiyetine gençlere sahip çıkmanın önemine değinerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Yeşilay’a her türlü desteği verdiklerini, gençler için ciddi manada çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya SULUYER ,Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik’i  tebrik etti .

Şanlıurfa’da, Yeşilay haftası nedeni ile yapılan programda bir destek de İl müftülüğünden geldi

İl Müftüsü İhsan Açık da “Allah var Gam Yok” diyerek gençliğin önemine değinip birlik ve beraberliğimize vurgu yaptı.

600 gencimiz sloganlarla, pankartlarla dev bayraklarla şanlıurfa caddelerini inletecek nidalar eşliğinde “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Bizler Yeşilaycıyız, Ya Allah Bismillah” diyerek bir  saat süren bir yürüyüşle şehitliğe doğru yürüdüler.

Şehitlik’te de Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, İl Valisine, İl Emniyet Müdürüne, İl Milli Eğitim Müdürüne, İl Müftüsüne Okul Müdürlerine, Öğretmenlere, Öğrencilere ve  katılımcılara ve basın mensuplarına teşekkür etti.

Ülke için inancımız için mukaddesimiz için Şehit Olmaya hazırız, diyen Çelik’e gençler de  hep birlikte “Bizde Hazırız”  diye cevap verdiler.

İl Müftüsü İhsan Açık da  50 okulda okunan Hatimi Şerif için  dua okuyarak Ülkemizin birlik ve beraberliğinin korunması ve gençlerin muhafazası için  dualar yaptı.

Şanlıurfa’da, Yeşilay haftasında oldukça verimli ve güzel bir program gerçekleşmiş  oldu.

Şanlıurfa da Yeşilaycı Gençler Şehitler için Yürüyor

Sigaranın Zararları

5 YORUMLAR

  1. Evet anlattığınız gibi şanlıurfayı inletecek kadar içten ve samimi duygular ile ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK bu yolda bizim le olan müdürler ve ilgili kişiler de ellerinden geldiği kadar bize eşlik ettiler. Herkese teşekkür ederim ve şehitlerimizi saygı ile anıyorum. Bir kez daha sesleniyorum tüm türkiyeye şehit ailelerine ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.